Laty Mery Birmans

Vytvořte si vlastní štítekSvaz chovatelů koček
Naše chovatelská stanice spolupracuje s chovatelskou stanicí von Freitag.


Jsme rodinná chovatelská stanice Birem posvátných. Naše chovatelská stanice je členem Českého svazu chovatelů koček a spadá pod mezinárodní organizaci FIFé.

Naši rodinu v současné době tvoří můj manžel a já, naše birmičky, jedna venkovní kočička Micinka, kterou jsme „zdědili“ při nedávné koupi našeho domu a mladá fenka Německého ovčáky Honey, kterou jsme si k domu pořídili, aby nás všechny pěkně hlídala. Žijeme s našimi Birmičkami v malé vesničce v domě s velkou zahradou, kousek od města Lovosice, které leží na břehu řeky Labe, nedaleko krajského města Ústí nad Labem, obklopeni nádherným Českým středohořím.

Možná vás napadne otázka, proč jsme si vybrali právě kočičky plemene Birma. Kvůli jejich jedinečné povaze a úchvatnému zjevu s nádhernýma safírově modrýma očima, kterýma se na vás dokáží zadívat tak, že jim naprosto propadnete, stejně tak jako se to stalo nám a spoustě jiných milovníků těchto jediněčných a něžných krásek. Birmičkám jsme zcela propadli nejen pro jejich okouzlující vzhled, ale zejména pro jejich zcela vyjímečnou, přátelskou a nekonfliktní povahu. Birmičky jsou nejen nádherné, ale i velmi klidné a přizpůsobivé kočičky, které jsou velmi závislé na svém člověku. Více si o jejich povaze můžete přečíst na našich stránkách, kde píši z vlastních zkušeností načerpaných ze soužití s nimi. Kouzlu Birmiček jsme zcela propadli a věnujeme jim maximální péči a lásku. Jsou to hýčkaní a velice rozmazlovaní členové naší rodiny. Jsou chovány společně s námi v našem velkém domě, se spoustou lásky a pozornosti. Žijí s námi jako právoplatní členové naší rodiny a jsou nádhernou součástí našeho každodenního života.

Je samozřejmností, že mají k dispozici odbornou veterinární péči i veškerý domácí komfort a pohodlí, jak se na takové kočičí osobnosti sluší a patří. Velký důraz klademe na jejich kvalitní a vyváženou stravu, krmíme pouze těmi nejkvalitnějšími druhy superprémiových granulovaných krmiv s vysokým podílem masa, bez obilovin. Dále pak kvalitními konzervami Applaws, Shiny cat, Porta 21, Brit care, Sheba či Schesir, nebo kvalitním drůbežím, hovězím, králičím či rybím masem. Občas jim přilepšíme mléčnými výrobky jako jsou tvaroh, přírodní jogurt nebo sýry. Také podáváme různé kvalitní vitamínové doplňky.

Každá z našich kočiček má koťátka maximálně jedenkrát ročně a naše kocourky připouštíme pouze k našim kočičkám, což je z důvodu úzkostlivé péče o jejich zdraví i o zdraví celého chovu. Naším cílem je odchovávat kočičky nejen výstavně a chovatelsky úspěšné, ale hlavně zdravé a plně socializované, s co nejkvalitnějšími povahovými i charakterovými vlastnostmi Birem. Na zdraví našich kočiček klademe opravdu veliký důraz, všechny naše chovné kočičky i kocourci jsou geneticky testováni na vrozené onemocnění ledvin PKD – negativní testy N/N, dále jsou testováni na infekční onemocnění FeLV a FIV – negativní testy, a průběžně je testujeme na další infekční nemoci (chlamydophila f., pasteurella multocida, streptococcus canis). Ti co mají dostatečný věk jsou také echokardiograficky vyšetřeni na vrozené onemocnění srdce HCM – vyšetření negativní. Koťátka odchováváme pouze od negativně vyšetřených rodičů!!! Všechny naše chovné kočičky i kocourci mají také geneticky otestovanou krevní skupinu. Výsledky negativních vyšetření na vrozená onemocnění PKD a HCM jsou samožřejmě k nahlédnutí v údajích o jednotlivých kočičkách a kocourcích!

A proč by jste měli chtít Birmičku právě od nás? U nás máte jistotu, že naše Birmičky skutečně milujeme a že se jim věnujeme s maximální péčí, proto nám jde především o jejich blaho. Dbáme na kvalitu a zdraví chovu. U nás dostáváte ke každému koťátku řádnou kupní smlouvu, kde garantujeme zdraví vámi kupovaného koťátka. Každé naše koťátko odchází do nového domova řádně naočkované, přeočkované, odčervené a do chovu i čipované. Naše rodinné prostředí zaručuje dobrou výchovu a socializaci koťátek, pokud chcete poznat povahu a chování Birmičky v domácím prostředí, můžete si domluvit návštěvu u nás doma a přijet se na Birmičky podívat. Každé naše koťátko dostává velkou výbavičku do nového domova, také od nás obdržíte návod jak o koťátko pečovat a v případě potřeby také nabízíme stálý chovatelský „servis“, což znamená kdykoliv budete cokoliv potřebovat, jsme tady pro vás a naše Birmičky!

My a naše Birmičky