Laty Mery Birmans

Vytvořte si vlastní štítekSvaz chovatelů koček"Začnu příst a smutek je ten tam.
Sednu si na klín a mou odměnou je úsměv.
Začneme se honit a svět je plný smíchu.
Ale pak se na oplátku zeptám:
"Dostanu jíst dvakrát denně?"
.... i v tom je naše láska!"
Stuart a Linda Macfarlane

PODMÍNKY PRODEJE:

Chovatelská stanice by mohla odmítnout prodat kotě nebo kastrovanou kočku, pokud zjistí nebo předpokládá, že kupující není schopen se o kotě nebo kastrovanou kočku dobře postarat.
volné kotě je volné k prodeji, zájemci jsou vítáni
option tzv.předkupní právo, kotě je předběžně zamluveno, ale není uzavřená kupní smlouva, ani složená záloha na kotě, bereme další zájemce
rezervované kotě je zamluvené, je na ně složena záloha, ale zájemce se ještě může rozmyslet
prodané kotě je prodané, byla uhrazena kupní cena, popř. je podepsaná kupní smlouva

Chováme Birmičky protože je milujeme, milujeme je pro jejich jedinečnou a naprosto úžasnou povahu, a ne protože si naivně myslíme, že by se na jejich chovu dalo zbohatnout.
Naše kočičky i koťátka jsou hýčkaní členové naší rodiny. Žijí s námi v naše domově se spoustou lásky a pozornosti, a užívají si velmi rozmazlený život. Proto pro naše koťátka vybíráme pouze milující a láskyplné domovy. Všechna koťátka u nás vyrůstají v láskyplném rodinném prostředí, jsou plně socializovaná, naučená hygieně, jsou vymazlená a nám samozřejmě není lhostejné do jakých podmínek a prostředí odcházejí, proto si vymiňujeme možnost případné návštěvy a budeme rádi, pokud nás nový majitel bude průběžně informovat o životě našeho odchovanečka. Stejně tak i my nabízíme případnou pomoc, taktéž i začínajícím chovatelům či vystavovatelům, ať už radou či jakkoukoliv jinou formou.
S budoucími majiteli vyžadujeme osobní kontakt, nejraději ještě osobní návštěvu u nás, před zakoupením kotěte, pokud je to možné. Koťátka odcházejí z domova nejdříve ve věku 14 - 16 týdnů, což umožňuje koťátkům dostatek času na dokončení socializace a na přirozený odstav od matky. Také takto máme dostatek času na kompletní očkování a posouzení dobrého zdravorního stavu koťátek po vakcinaci. Koťátka jsou odchovávána dle chovného řádu Českého svazu chovatelů koček a prodáváme je pouze s průkazem původu. Budoucí majitel obdrží smlouvu o prodeji, očkovací průkaz, rodokmen a vetší výbavu pro koťátko. U koťat prodávaných na mazlíčka je podmínkou kastrace době jejich pohlavní dospělosti, což je zhruba v jednom roce věku. Požadujeme potvrzení o provedení kastrace. U těchto koťat prodávaných na mazlíčka dostane kupující při převzetí kotěte pouze kopii průkazu původu a až po obdržení potvrzení o kastraci, v jednom roce věku kotěte, dostane originál průkazu původu.
Koťátka jsou od narození v řádné péči veterináře a při prodeji jsou plně vakcinovaná, několikrát řádně odčervená, do chovu i čipovaná. Požadujeme následný kontakt a informace o zdraví a prospívání kotěte, v případě, že se chovatel dozví, že je kotě u nového majitele zanedbáváno, či dokonce týráno, vyhrazuje si chovatel právo k odebrání kotěte zpět. Rozhodne-li se nový majitel kotě z nějakého důvodu prodat, je povinen o tom chovatele informovat a nabídnout mu kotě k odprodeji jako prvnímu tzv. předkupní právo.
Koťátka neprodáváme pro další obchod, což je vázáno smlouvou, ani takzvaným množitelům, kteří si jednoznačně myslí, že je pro ně kočička vhodným zdrojem příjmů a neohlížejí se na její zdraví ani na chovný řád!!!


- mladého kastrovaného kocourka či kočičku od 2 – 3 let věku, po ukončené chovné či výstavní kariéře, si u nás můžete pořídit za "symbolickou cenu" (cena je individuální u každého jedince)
- koťátko určené na mazlíčka v pet kvalitě (chyba ve zbarvení – neodpovídající standardu Birem) u nás pořídíte do 10 000Kč
- koťátko určené na mazlíčka ve výstavní kvalitě (zbarvení odpovídající standardu Birem, možnost účasti na výstavách ve třídách kastrátů) u nás pořídíte do 15 000Kč
- koťátka (kočičky) či mladé kočičky pro chov od 20 000Kč
- koťátka (kočičky) pro chov a výstavy od 25 000Kč
- koťátka (kocourky) pro chov a výstavy od 30 000Kč
Znovu však upozorňuji, že ceny jsou pouze orientační a jsou individuální u každého jedince s ohledem na jeho kvalitu dle standardu Birem.
Pokud budete mít zájem o kastrovanou kočičku či kocourka, kterým budete schopni a ochotni nabídnout milující domov a dobrou péči, neváhejte nás kontaktovat. Je možné si dohodnout návštěvu předem, aby jste se mohli přijet podívat a přesvědčit se na vlastní oči, jaká jsou Birmičky úžasná a milá stvoření, a přizpůsobivá i v dospělém věku.